​Патрульна поліція має усі законні повноваження для роботи

Закон України «Про Національну поліцію» та оновлений Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУпАП) надають патрульним поліцейським усі ключові повноваження для виконання їхніх обов’язків.

Рішення Президента України ветувати зміни до законодавства у зв’язку з прийняттям Закону «Про Національну поліцію» не позбавило патрульну поліцію повноважень, необхідних для виконання її функцій. Повідомлення про нібито відсутність у поліцейських законних підстав для перевірки документів, зупинення автомобілів і притягнення до адміністративної відповідальності не відповідають дійсності.

Перевірка документів
Патрульні поліцейські уповноважені перевіряти документи, що посвідчують особу, чи документи, що підтверджують певне право особи, згідно зі ст. 32 Закону «Про Національну поліцію».

Зупинення транспортних засобів
Патрульні поліцейські уповноважені зупиняти транспортні засоби при порушенні ними правил дорожнього руху, в разі очевидних технічних несправностей, наявності інформації про причетність водія до правопорушень та на інших підставах, встановлених ст. 35 Закону «Про Національну поліцію».

Притягнення до адміністративної відповідальності
Патрульні поліцейські уповноважені притягати правопорушників до адміністративної відповідальності. Зокрема, редакція ст. 222 КУпАП, яка діє з 7 листопада 2015 року, наділяє патрульну поліцію повноваженнями від імені органів внутрішніх справ (Національної поліції) розглядати відповідні справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення. Розширений у порівнянні з попередньою редакцією перелік статей, за якими патрульні поліцейські самостійно розглядають справи про адміністративні правопорушення міститься у новій редакції п. 3 ч. 2 ст. 222 КУпАП. Зокрема, з 7 листопада 2015 року патрульні поліцейські самостійно виносять постанови за «популярними» статтями 175-1 (куріння тютюнових виробів у заборонених місцях), 178 (розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді) тощо.

Дійсно, досі існують певні колізії, для виправлення яких слід замінити слово «міліція» на «поліція» в інших нормативних актах. Однак Закон «Про Національну поліцію» і зміни до КУпАП є Законами України, відтак мають вищу юридичну силу відносно підзаконних нормативних актів (зокрема, Правил дорожнього руху), а також перевагу над попереднім законодавством як прийняті пізніше закони, тому діють без жодних обмежень.

Читайте також