Еку Згуладзе названо серед провідних мислителів світу в 2015 році

​За версією впливового американського журналу Foreign Policy, заступник міністра внутрішніх справ України Ека Згуладзе увішла до сотні провідних світових мислителів 2015 року.

jeKyGWHSrIQ0bW9Pc4CoUD2sKm-ypL-l

Еку Згуладзе відзначено номінацією «За втілення духу Майдану в українській поліції» у категорії «Ті, хто кидає виклик».

«Коли учасники протестів заповнили київський Майдан у листопаді 2013 року, міліція, не вагаючись, розганяла демонстрантів сльозогінним газом, водометами й гумовими кулями — і це лише один з брутальних прикладів сумнозвісної брудної тактики міліції. Для уряду, що прийшов до влади в результаті революції, реформи стали надважливими. «Радянський спадок — уявлення, що міліція потрібна не для захисту людей, — відзначив народний депутат України Антон Геращенко у коментарі Bloomberg Businessweek у лютому 2015 року. — А для захисту органів влади від людей». І хто подужав би змінити це? Грузинка за національністю Ека Згуладзе-Глуксманн. У 2006-му вона розпочала реформу поліції своєї власної країни. Менше, ніж за рік, в Україні Згуладзе-Глуксманн відсторонила тисячі українських міліціонерів і набрала 2000 нових рекрутів, які отримали вищі зарплати і тренування за західним зразком. Нова поліція — «як ін’єкція антивірусу», сказала вона в інтерв’ю Foreign Policy у вересні цього року: «Вони задають стандарти, що впливають на решту системи», — йдеться у редакційному коментарі до номінації.

До сотні найвидатніших мислителів світу Foreign Policy щорічно відбирає діячів з усієї планети, чия робота змінює життя людей і визначає сучасний світ. Цього року видання звертало увагу на «тих, хто змінює наш світогляд».

Читайте також