Ека Згуладзе: Вперше за поліцію заступився народ

Перший заступник глави МВС Ека Згуладзе наголосила, що готова віддати життя на захист кожного поліцейського, однак покривати порушення законодавства ніхто не буде. Вона закликала поліцейських не розчарувати людей, яких вони повинні захищати.

12728983_1676777065924154_5953189163840916136_n

У п’ятницю, 19 лютого, під час присяги нових патрульних у Чернігові Ека Згуладзе заявила, що хоче «у відкритому форматі» обговорити з поліцейськими вчорашню ситуацію у Печерському суді столиці, де обирався запобіжний захід відносно співробітника Управлінні патрульної поліції Києва.

«Вам особливо буде складно, бо в цей день ви починаєте працювати. Я не хочу, щоб ви починали із знаками питання. Якщо у вас є питання — ставте їх зараз», — закликала Ека Згуладзе.

Вона запевнила, що відомство захищатиме інтереси поліцейських. Однак це не значить, що їх покриватимуть у разі порушень закону.

«Тому що коли ми говоримо, що закон — один для всіх, це значить, що закон — один для всіх. Це значить, що на вас — величезна відповідальність», — підкреслила перший заступник міністра внутрішніх справ України.

У зв’язку з цим Ека Згуладзе висловила подив щодо позиції суду і прокуратури, адже поліція завжди є відкритою.

«Всі учасники інциденту були абсолютно відкриті. Ми надали всі відеозаписи. Відеореєстратор, яким користувалися ці екіпажі, не вимикався ні на секунду. Зазнятий весь цикл переслідування зі своїми наслідками. Вся ця інформація була одразу надана прокуратурі. Бо ні про яке умисне вбивство не може йтися, коли патрульний знімає сам своє «умисне убивство», — сказала вона.

Ека Згуладзе відзначила, що хоче, аби поліцейські відчували підтримку людей і не розчарували їх.

«Я хочу звернути вашу увагу на те, що вперше в історії міліції, та й поліції, за рядового поліцейського — учасника фатального інциденту — заступився звичайний народ. Тож розчаровувати і підводити цих людей у вас права немає», — наголосила, звертаючись до поліцейських, Ека Згуладзе.

Читайте також