9 листопада стартував Тиждень безпеки дорожнього руху

Захід проходить в рамках проголошеного Генеральною асамблеєю ООН Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020 в багатьох країнах світу.

Мета Десятиліття – надати можливість для довгострокових та скоординованих дій на підтримку безпеки дорожнього руху і, як наслідок, забезпечити передумови для суттєвого скорочення втрат на автомобільних дорогах.

 

Головною метою Тижня є привернення уваги до проблем травматизму та смертності на дорогах, особливо серед дітей, та поліпшення дорожньої безпеки. У рамках Тижня вивчатимуться: міжнародний досвід, вітчизняні наукові розробки та законодавчі ініціативи, програми з безпеки дорожнього руху на близьку та довгострокову перспективу.

«Громадська безпека і безпека на дорогах – це наші прямі функції, і особливу увагу ми приділяємо дитячій безпеці. Патрульні уже за власною ініціативою спілкуються з дітьми, розказують про важливість дотримання правил дорожнього руху. Також ми відгукуємося на запрошення шкіл і проводимо уроки для дітей. У рамках Тижня безпеки, у співпраці з Міністерством охорони здоров`я, Міністерством освіти та іншими, проводимо багато заходів, окрім того, відкриті для інших ініціатив», – наголосив Владислав Власюк, заступник Начальника Департаменту патрульної поліції.

 

Протягом тижня усім охочим пропонується долучитися до підписання Дитячої декларації з дорожньої безпеки (хештег #SaveKidsLives, www.savekidslives2015.org). Зібрані підписи будуть презентовані на Другій всесвітній конференції високого рівня з дорожньої безпеки, що відбудеться у Бразилії 18-19 листопада 2015 року.

Перші підписи в Україні на Дитячій декларації уже поставили Владислав Власюк – заступник Начальника Департаменту патрульної поліції; Віктор Шафранський – заступник Міністра охорони здоров’я України; Микола Горбаха – Голова Державної служби України з безпеки на транспорті; Сергій Дятленко – заступник директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України; Ігор Діденко – народний депутат України, голова підкомітету з питань безпеки автодорожнього руху Комітету Верховної Ради України з питань транспорту; Юрій Чорний – директор державного підприємства “Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій” Міністерства охорони здоров’я України.

Детальніше про Тиждень можна дізнатися на сторінці Facebook та за посиланнями www.umcbdr.com.ua (Координатор Тижня: державне підприємство «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» Міністерства охорони здоров’я України).

Тиждень безпеки дорожнього руху розпочався за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та за участі Міністерства внутрішніх справ, Департаменту патрульної поліції, Міністерства інфраструктури, Міністерства освіти і науки, інших міністерств та відомств, наукового середовища, Всесвітнього банку, Всесвітньої організації охорони здоров’я, міжнародних та вітчизняних організацій.

Читайте також