Як реагують люди, коли стають очевидцями насильства: у Дніпрі патрульні з журналістами провели експеримент

Як ви відреагуєте, коли побачите, що одна людина вчиняє насильство щодо іншої? Просто пройдете повз, не втручаючись у чужі стосунки? Або все ж таки спробуєте з’ясувати, чи потрібна допомога жертві насильницьких дій?

Патрульні Дніпра разом з журналістами провели експеримент, щоб з’ясувати, як відреагують жителі міста на насильницькі дії до жінки з боку чоловіка.

Пара “акторів” просто посеред вулиці вдавала сварку під час якої чоловік кричав, погрожував жінці, принижував, тягнув її, хапав за шию, волосся.

На жаль, за майже годину роботи “акторів”, люди вдавали, що не помічають того, що відбувається. Лише дві жінки намагалися запитати у так званої “жертви” чи не потрібна їй допомога? Неподалік чергували патрульні, які готові були відреагувати на прохання небайдужих. Утім, звернень так і не було.

Нині триває акція “16 днів протинасильства”. Патрульні як ніхто інший розуміє глобальність цієї проблеми, особливо того, що стосується домашнього насильства. Щозміни вони реагують на десятки подібних викликів.

Немає поняття “чужі стосунки” чи “самі розберуться”, адже завтра може бути запізно. Якщо ви бачите, що до людини вчиняється агресія — одразу повідомляйте про це в поліцію.

Не будьте байдужими! Допоможіть жертвам насильства розірвати це коло агресії.