Поліція профілактуватиме ДТП, посиливши адміністративну практику у цій сфері – Сергій Князєв

Зокрема, у відомстві планують вирішувати проблемні питання у сфері пасажирських перевезень не лише працюючи з водіями, а й з керівниками автотранспортних підприємств, які випускають транспорт на лінію.

З 23 липня на території країни проводяться комплексні превентивні заходи під умовною назвою “Перевізник”. Їхньою метою є забезпечення безпеки дорожнього руху та зменшення ДТП за участіпасажирського транспорту, які призводять до загибелі великої кількості людей.

Так, упродовж останніх 3 тижнів в державі у порівнянні з аналогічним періодом минулого року загальна кількість ДТП з постраждалими зменшилася більш ніж на чверть (на 26,5 відсотків). Водночас зменшилася загальна кількість ДТП за участі автобусів – з 329 до 280 фактів. Проте у результаті тільки шести ДТП, які сталися минулого тижня, загинуло 10 осіб, 74 людини були травмовані.

Загалом з початку операції “Перевізник” поліцейські вже оглянули понад 66 тисяч транспортних засобів, які використовуються для перевезення пасажирів. За результатами огляду виявлено 1,5 тисячі технічно несправних транспортних засобів. Зокрема, виявлено 255 одиниць транспорту, обладнаного із порушенням відповідних правил, норм і стандартів.

Усього поліцейські виявили майже 26 тисяч правопорушень ПДР та правил перевезення пасажирів. Серед них – 56 фактів керування транспортом у стані алкогольного сп’яніння. Окрім того, виявлено 470 фактів керування транспортом, який не пройшов обов’язковий контроль.

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький повідомив, що з метою ліквідації причин і умов, які сприяють скоєнню ДТП, поліцейські проводять позачергове обстеження аварійно-небезпечних ділянок та місць концентрації ДТП.

У результаті правоохоронцями складено 1423 адміністративних матеріали за ст. 140 КУпАП. На усунення недоліків направлено 415 вимог поліції за їх невиконання. Також до місцевих органів виконавчої влади та служб автомобільних доріг в областях направлено 709 інформаційних матеріалів щодо удосконалення організації дорожнього руху.

Голова Нацполіції Сергій Князєв зазначив, що розслідування кожного резонансного ДТП, зокрема, за участі пасажирського транспорту, перебуває на його особистому контролі.

“Потрібно вирішувати ці проблемні питання, які виникають систематично, не тільки з водіями, а й з керівниками автотранспортних підприємств, які випускають транспорт на лінію. Наголошую на необхідності посилення адміністративної профілактики у цій сфері”, – підкреслив Сергій Князєв.